OSP Mszana Dolna uczciła rocznicę urodzin Jana Pawła II (FILM)

18 maja 1920 roku to bardzo ważna data w historii Polski. Na świat przyszedł Karol Wojtyła – święty Jan Paweł II. 102 rocznicę urodzin papieża Polaka uczciła Ochotnica Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Orkiestra Dęta zagrała ukochaną pieśń – “Barkę”. 

Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach koło Krakowa. Był drugi synem i najmłodszym z trojga dzieci emerytowanego porucznika Karola Wojtyły i Emilii.

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej uczciła 102 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a później jedynego papieża z Polski – Jana Pawła II jego ukochanym utworem. Popularna “Barka” zawsze przypomina o obecności wśród nas świętego.

ZOBACZ WIĘCEJ

– Trębacz który jest ujęty na filmiku to Wojciech Budacz, ale utwór z filmiku jest wykonywany przez grupę członków z naszej orkiestry. Codziennie przez cały maj gramy z wieży strażackiej majówki wedle tradycji, w tym roku troszkę zmienionej gdyż wieczorami z wieży remizy oraz rano z wieży kościoła Miłosierdzia Bożego (do zeszłego roku z obydwóch wież graliśmy o 6 rano) – mówi jeden z członków Orkiestry Dętej OSP Mszana Dolna.

 

Skomentuj post