6-letni Ukrainiec potrącony. Matka miała 0,3 promila.

Sześcioletni obywatel Ukrainy został potrącony w środę 18 maja na ulicy Staszica w Kętach. Dziecko wbiegło pod nadjeżdżający samochód osobowy z chodnika. Jego matka miała w organizmie 0,3 promila alkoholu. 

Policjanci wstępnie ustalili, że 31-letnia mieszkania Kęt kierując samochodem marki Toyota, potrąciła 6-letniego obywatela Ukrainy, który wbiegł z chodnika na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Dziecko zostało przewiezione pogotowiem ratunkowym do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku potrącenia doznał on złamania nogi. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia dziecko znajdowało się pod opieką 30-letniej matki. Badanie stanu trzeźwości uczestniczek zdarzenia wykazało, że kierująca toyotą była trzeźwa, natomiast u matki małoletniego badanie wykazało 0,3 promila alkoholu.

Policjanci apelują o zapewnienie odpowiedniej opieki małym dzieciom. 

– Małe dziecko ma naturalną chęć do poznawania otaczającego go świata, lecz nie towarzyszy jej zdolność do przewidywania konsekwencji zabaw. Przewidywanie zagrożeń i chronienie dziecka przed ich następstwami to przede wszystkim rola rodziców i opiekunów. Dlatego też apelujemy o szczególną uwagę i troskę o dzieci, ponieważ  chwila nieuwagi może pozostawić konsekwencje na całe życie.
W ostatnim czasie w powiecie oświęcimskim doszło do kilku zdarzeń z udziałem małych dzieci. Przypominamy je ku przestrodze – apelują funkcjonariusze z KPP w Oświęcimiu.

Skomentuj post