Duży pożar gałęzi w okolicy Muszyny i Krynicy (ZDJĘCIA)

Aż dwanaście zastępów straży pożarnej oraz 45 strażaków walczyło z pożarem suchych gałęzi oraz poszycia leśnego przy jednym z budynków w Żegiestowie. Na całe szczęście po czterech godzinach udało się opanować ogień. 

18 maja o godzinie 13.54 zastępy z JRG Krynicy Zdroju oraz zastępy z najbliżej położonych jednostek OSP zadysponowane zostały do działań w Żegiestowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się suche gałęzie oraz poszycie leśne przy budynku. Za budynkiem występowało duże zadymienie.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się gałęzie oraz  dotarciu za budynek oraz zlokalizowaniu rozwijającego się pożaru lasu za budynkiem. Otrzymano informację od osób postronnych próbujących gasić pożar, o kierunku jego rozprzestrzeniania oraz najszybszej drodze dotarcia do terenu objętego pożarem. Osoby postronne nie zgłaszały żadnych dolegliwości związanych z podjęciem próby ugaszenia pożaru. W związku z tym podano prądy wody na palący się las. Podano prąd wody na palące się suche gałęzie przyległe do budynku. Zasilanie samochodów stanowił hydrant. Do przemieszczania się ratowników po skarpie wykorzystano drabiny nasadkowe – informuje PSP w Nowym Sączu.

Po zlokalizowania i ugaszeniu pożaru, dogaszono pogorzelisko. Teren objęty działaniami gaśniczymi przekazano Nadleśnictwu Piwniczna w celu jego dozorowania. Działania gaśnicze 12 zastępów i 45 strażaków trwały ponad cztery godziny.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skomentuj post