Na jordanowskim komisariacie pojawił się defibrylator

Jordanów, w powiecie suskim, wzbogacił się o nowy defibrylator, zakupiony dzięki zebranym środkom finansowym Parafii Przenajświętszej Trójcy. Urządzenie zostało umieszczone w punkcie recepcyjnym Komisariatu Policji w Jordanowie. Każdy w razie potrzeby może z niego skorzystać.

Defibrylator to urządzenie ratujące życie człowieka w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Obsługuje się go intuicyjnie, ponieważ sam podaje, krok po kroku sposób postępowania. Defibrylacja serca to zabieg medyczny ratujący życie osobom, u których nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Szybka akcja ratunkowa za pomocą defibrylatora zwiększa szanse przeżycia ofiar w stosunku do zwykłej reanimacji krążeniowo – oddechowej. Co najważniejsze, defibrylację mogą prowadzić osoby, które nie przeszły nawet podstawowego kursu pierwszej pomocy.

– Parafia Przenajświętszej Trójcy miasta postanowiła zebrać środki na takie urządzenie, a następnie je zakupić. W imieniu parafian ksiądz kanonik Paweł Gunia dostarczył defibrylator  do Komisariatu Policji w Jordanowie, by służyło on w sytuacji kiedy zajdzie taka potrzeba – informuje Komisariat Policji w Jordanowie.

Miejsce, w którym został on zamontowany, też jest nieprzypadkowe, gdyż komisariat znajduje się bezpośrednio przy rynku Jordanowa i jest czynny całą dobę, w każdy dzień tygodnia. Miejsce, by zawiesić defibrylator, zostało użyczone bezpośrednio przy punkcie recepcyjnym komisariatu, przez co jest łatwy dostęp do urządzenia w sytuacji nagłego zatrzymania grążenia.

Informacje o dostępnym urządzeniu zostało zamieszczone na drzwiach wejściowych Komisariatu Policji w Jordanowie, a także można spotkać na ogólnie dostępnych aplikacjach mobilnych.

źródło: Małopolska Policja

ZOBACZ WIĘCEJ

Skomentuj post