Oświęcim. Po pijaku na hulajnodze zderzył się z osobówką (ZDJĘCIA)

20-letniego mieszkańca Oświęcimia lekko poniosło. Mężczyzna mając w organizmie 1,8 promila alkoholu postanowił wrócić do domu na hulajnodze elektrycznej, jednak zatrzymał się na samochodzie osobowym marki Renault Laguna. Podróż kosztowała go 4 tysiące złotych mandatu karnego. 

W środę 18 maja tuż po godzinie 19 policjanci zostali wezwani na ulicę Leszczyńskiej w Oświęcimiu, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem hulajnogi elektrycznej i samochodu osobowego.

– W trakcie czynności na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 20-letni mieszkaniec Oświęcimia jadąc hulajnogą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, uderzając w samochód marki Renault Laguna, którym kierował 29-letni mieszkaniec Oświęcimia. Po zderzeniu sprawca kolizji próbował odejść z miejsca zdarzenia, lecz powstrzymał go poszkodowany.  Badanie stanu trzeźwości 20-latka szybko wskazało, że powodem braku uwagi oraz stosowania się do przepisów drogowych był spożyty alkohol – 1,8 promila – opisuje zdarzenie KPP w Oświęcimiu.

W  związku z popełnionymi wykroczeniami tj. spowodowanie kolizji drogowej oraz jazda na hulajnodze elektrycznej w stanie nietrzeźwości, policjanci na sprawcę kolizji nałożyli mandat karny w wysokości 4 tysięcy złotych.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego  o zachowanie trzeźwości. Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających mogą stać się przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Skomentuj post