Wysokie skoki Piotra Liska w rodzinnych Dusznikach!!!

Piotr Lisek rozkręca się na dobre. W drugim w tym sezonie starcie, dodatkowo przed własną publicznością rekordzista Polski uzyskał 5,80 metra i wyszedł na drugie miejsce letnich list światowych w skoku o tyczce.

Drugim startem w sezonie letnim Piotra Liska był mityng w rodzinnej miejscowości tyczkarza – Dusznikach (powiat szamotulski). W imprezie nazwanej “Lisek w domu” wystartowali także Robert Sobera oraz Paweł Wojciechowski.

Nasz najlepszy tyczkarz rozpoczął konkurs od pewnie zaliczonej wysokości 5,40. W pierwszej próbie skoczył również 5,60. Pierwsze strącenie odnotował na wysokości 5,70, jednak w drugim skoku poprawił się i zapewnił sobie zwycięstwo. Euforia na trybunach zapanowała chwilę później, kiedy po głośnym okrzyku przed własną publicznością rekordzista Polski uporał się z wysokością 5,80, co daje mu drugie miejsce na listach światowych. Piotr Lisek był bliski podkręcenia swojego wyniku, jednak wysokość 5,85 tym razem okazała się nieosiągalna.

Bardzo dobrze spisał się również Paweł Wojciechowski, który ze znacznie skróconego rozbiegu uporał się z wysokością 5,50 metra. Słabiej spisał się natomiast Robert Sobera, który odnotował wynik 5,20 metra.

Wyniki zawodów “Lisek w domu”

1. Piotr Lisek (Polska) 5,80
2. Ethan Cormont (Francja) 5,60
2. Matt Ludwig (USA) 5,60
4. Torben Blech (Niemcy) 5,60
5. Ben Broeders (Belgia) 5,60
6. Paweł Wojciechowski (Polska) 5,50
6   Raphael Holzdeppe (Niemcy) 5,50
8. Tom-Linus Humann (Niemcy) 5,40
9. Robert Sobera (Polska) 5,20

fot. Fanpage Piotr Lisek

Skomentuj post