Aleksandra Mirosław wygrywa Puchar Świata. Polskie podium.

Wspaniały występ zanotowały nasze zawodniczki w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata we wspinaczce w konkurencji speed. Zwyciężyła po raz drugi w tym sezonie Aleksandra Mirosław, a podium uzupełniły Aleksandra Kałucka oraz jej siostra Natalia Kałucka.

W drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata we wspinaczce w konkurencji speed zobaczyliśmy piątkę biało-czerwonych. W rywalizacji mężczyzn wystartował Marcin Dzieński, który odpadł w 1/8 finału. O niebo lepiej spisały się nasze Panie.

Do 1/8 finału awansowały Aleksandra Mirosław, Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka oraz Patrycja Chudziak. Cała czwórka pewnie weszła także do ćwierćfinałów. Tam odpadła jedynie Chudziak, a w walce o medale pozostały siostry Kałuckie oraz Ola Mirosław. 

1/2 finału to pojedynek Aleksandry Mirosław z Natalią Kałucką oraz Aleksandry Kałuckiej a Amerykanką Emmą Hunt. Pewne zwycięstwa odniosły Aleksandry – Mirosław oraz Kałucka i to one spotkały się w wielkim finale, gdzie po raz drugi w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata odniosła nasza olimpijka z Tokio Aleksandra Mirosław. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Kałuckiej, a walkę o brązowy medal wygrała Natalia Kałucka.

fot. Fanpage Aleksandra Mirosław

Skomentuj post