Pożar w jednej z krynickich restauracji (ZDJĘCIA)

Wczesnym popołudniem w sobotę 21 maja w jednej z restauracji na ulicy Piłsudskiego w Krynicy-Zdroju wybuchł pożar pomieszczenia technicznego. Po ponad godzinnym działaniu strażaków JRG Krynica-Zdrój udało się opanować ogień i zabezpieczyć budynek. 

21 maja o godzinie 14.18 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju zadysponowane zostały do działań w Krynicy Zdroju na ulicę Piłsudskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  z otworów okiennych i drzwiowych pomieszczeń piwnicznych restauracji wydobywał się dym. Jeden z zaparkowanych samochodów znajdował się w zadymieniu w bliskiej odległości od okna.  Obecny na miejscu pracownik restauracji poinformował, że prawdopodobnie coś się zapaliło nad kominkiem w pomieszczeniach piwnicznych.

– Próba ugaszenia pożaru  przez pracowników nie powiodła się. W chwili powstania pożaru w pomieszczeniach technicznych restauracji przebywały dwie osoby, które opuściły budynek i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.  Najemca lokalu  odłączył zasilanie w energie elektryczną. Strażacy weszli do budynku w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą oraz kamerą termowizyjną. Zlokalizowano źródło ognia jakim było wyposażenie kominka oraz drewniany wystrój wnętrza jednego z pomieszczeń. W miejscu tym prowadzono działania gaśnicze.  W tym samym  czasie sprawdzono wyższe kondygnacje otwierając okna celem  oddymiania. Samochód  został przeparkowany – informuje PSP w Nowym Sączu.

Nadpalone elementy wynoszono i dogaszano na zewnątrz. W trudno dostępne miejsca drewnianej  zabudowy  podano proszek gaśniczy. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do oddymiania z wykorzystaniem  wentylatora mechanicznego.   Po przewietrzeniu pomieszczeń i sprawdzeniu urządzeniami pomiarowymi na obecność gazów niebezpiecznych sprawdzono wyższe kondygnacje oraz pomieszczenia piwniczne.  Ze względu za zapach spalenizny zalecono otwarcie okien oraz wietrzenie. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Skomentuj post