Zderzenie samochodów tuż przy granicy Nowego Sącza (ZDJĘCIA)

W piątkowe popołudnie 20 maja tuż za granicą Nowego Sącza w miejscowości Łazy Biegonickie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafił 69-letni mężczyzna. 

W piątek 20 maja o godzinie 14.49 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nowy Sącz Biegonice zadysponowane zostały do działań w Łazach Biegonickich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu ulic Biegonickiej z Jana Pawła II doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj. VW oraz Renault.

– Samochody znajdowały się na jednym pasie drogi w kierunku Poręby Małej. Osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach i znajdowały się pod opieką mieszkańców pobliskiego budynku mieszkalnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów, zakręcono zawór bezpieczeństwa na butli LPG w samochodzie marki VW. Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby w tym dziecko. Jedna osoba została poszkodowana. Strażacy udzieli pomocy osobom podróżującym samochodami – informuje PSP w Nowym Sączu.

Na miejsce zdarzenia dojechała karetka Pogotowia Ratunkowego, która przejęła osobę poszkodowaną. Osobę poszkodowaną przetransportowano do szpitala. Po odjeździe karetki pogotowia na miejscu pozostał zastęp OSP Biegonice w celu wahadłowego kierowania ruchem drogowym oraz patrol Policji. Po zakończonych czynnościach wyjaśniających okoliczności zdarzenia, uszkodzone pojazdy zostały usunięte z drogi przez przybyłą na miejsce pomoc drogową. Zastęp OSP Biegonice po usunięciu z jezdni pozostałości po zdarzeniu zakończył swoje działania.

Skomentuj post