Dwa zwycięstwa Polek w kajakarskim Pucharze Świata!!!

Wielki sukces polskich kajakarek w Pucharze Świata, rozgrywanych w dniach 20-22 maja w czeskich Racicach. Nasze osady triumfowały na dwóch dystansach olimpijskich: K2 oraz K4 na dystansie 500 metrów. Biało-czerwoni dołożyli także cztery medale w konkurencjach nieolimpijskich.

Bardzo dobrą formę pokazała szczególnie nasza czwórka K4 500 metrów w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto oraz Adrianna Kąkol, która rozpoczęła spokojnie, ale w drugiej części dystansu odjechały rywalkom bardzo zdecydowanie, nie pozostawiając złudzeń. Polki zapowiadają walkę o złoty medal olimpijski w Paryżu. Podobnie wyglądał wyścig na 500 metrów w osadzie K2. Pewny triumf odnotowała dwójka w składzie Karolina Naja i Anna Puławska, natomiast Marta Walczykiewicz oraz Dominika Putto były piąte. W K1 na 500 metrów Justyna Iskrzycka była 8, natomiast tuż za nią uplasowała się Martyna Klatt. W rywalizacji kanadyjek w C1 Katarzyna Szperkiewicz była 10, natomiast w C2 500 metrów dwójka Sylwia Szczerbińska  i Julia Walczyk były 7, a tuż za nimi znalazły się Katarzyna Szperkiewicz oraz Aleksandra Jacewicz.

Słaby start w konkurencjach olimpijskich odnotowali nasi kajakarze. Żadna z osad nie awansowała do finału A. O wiele lepiej spisali się nasi kanadyjkarze. Wiktor Głazunow był bardzo blisko podium, plasując się na czwartym miejscu w C1 na 1000 metrów. Pozycję niżej uplasowała się dwójka Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w C2 500 metrów, natomiast osada Aleksander Kitewski oraz Arsen Śliwiński wygrała Finał B i ukończyła rywalizację na 10 pozycji.

W konkurencjach nieolimpijskich Polacy zdobyli dwa srebrne oraz dwa brązowe medale. Katarzyna Szpierkiewicz była trzecia w C1 500 metrów, natomiast Dominika Putto uplasowała się na drugim stopniu podium w rywalizacji kajakarskich jedynek na 200 metrów. Marta Walczykiewicz, wracająca do startów po przerwie była piąta. Justyna Iskrzyska zdobyła srebro w K1 1000 metrów. Ostatni medal zdobyli Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji kanadyjkarzy na  dystansie 1000 metrów.