French Open: Sensacyjne zwycięstwo Magdy Linette z faworytką

W niedzielę 22 maja rozpoczął się wielkoszlemowy turniej French Open. Już na początku imprezy wielką sensację sprawiła Polka – Magdalena Linnete, odprawiając rozstawioną z numerem 6 Tunezyjkę Ons Jabeur 3:6, 7:6 (4), 7:5. 

Magda Linette w losowaniu drabinki French Open nie miała wielkiego szczęścia. Polska tenisistka, sklasyfikowana w szóstej dziesiątce rankingu WTA trafiła na jedną z faworytek turnieju rozgrywanego na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu. Tunezyjka to zwyciężczyni turnieju WTA1000 w Madrycie oraz finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie, gdzie przegrała dopiero z Igą Świątek.

Pierwszy set nie zapowiadał szczęśliwego happy endu. Już w trzecim gemie Polka została przełamana, ale w kolejny to nasza tenisistka odebrała serwis Ons Jabeur. Niestety później dominowała już zawodniczka z Tunezji, która pewnie wygrała seta 6:3, dwukrotnie jeszcze przełamując Magdalenę Linette.

Przełom w pojedynku nastąpił w drugiej odsłonie. Pomimo świetnego serwisu i sześciu asów serwisowych Jabeur, gra toczyła się gem za gem. Po prawie godzinie gry doszło do tie-breaka, w którym do czterech wygrała Polka, doprowadzając co decydującego seta.

Magdalena Linette poczuła swoją szansę i w szóstym gemie przełamała Ons Jabeur. Pomimo tego że sama chwilę później straciła swój serwis. Przy stanie 5:6 dla Polki zawodniczka z Afryki prowadziła już 40:0, ale wspaniały pościg naszej tenisistki pozwolił jej wygrać seta 7:5 i całe spotkanie po dwóch i pół godzinie 3:6, 7:6 (4), 7:5

fot. Facebook Magdalena Linette

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.