Nowa Wieś. Osobówka uderzyła w przepust i stanęła w ogniu (ZDJĘCIA)

W niedzielę 22 maja doszło do groźnego wypadku w miejscowości Nowa Wieś, w gminie Łabowa. W miejscowości leżącej niedaleko Krynicy-Zdroju, po godzinie czwartej rano samochód osobowy  Audi A4 wypadł z drogi, uderzył w przepust i stanął w płomieniach. Dwie osoby trafiły do szpitala.

22 maja o godzinie 4.21 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zadysponowane zostały do działań w Nowej Wsi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Audi A4 wypadł z drogi i uderzył w przydrożny przepust. W wyniku tego  zdarzenia doszło do pożaru pojazdu.

– Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 19 lat. Podróżującym w opuszczeniu pojazdu pomocy udzieliły osoby postronne przed przybyciem na miejsce strażaków.  W chwili przybycia pierwszego zastępu pożar samochodu był już rozwinięty i obejmował przednią część pojazdu, a  osoby poszkodowane w pozycji leżącej i siedzącej znajdowały się na poboczu.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym oraz ugaszeniu pożaru – informuje PSP w Nowym Sączu.

Obu poszkodowanych przekazano przybyłym załogom karetek Pogotowia Ratunkowego.  Równocześnie strażacy gasili pianą samochód. Obydwie osoby zostały przewiezione do szpitala.  Po zabraniu poszkodowanych do szpitala  przestawiono samochody służb ratowniczych i udrożniono ruch.  Na prośbę Policji na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Nowa Wieś w celu pomocy w czynnościach dochodzeniowych.

Skomentuj post