73-latek pobity przez Wieliczan.Chcieli pieniędzy na alkohol

Dwóch 35-letnich mężczyzn, próbowało dokonać rozboju na 73- latku. Przewracając go na ziemię a następnie bijąc i kopiąc po ciele zażądali od niego pieniędzy. Szybka reakcja policjantów, którzy w tym czasie patrolowali centrum miasta, doprowadziła do zatrzymania obu sprawców. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 19 maja około godziny 17:30, wieliccy policjanci podczas patrolu zauważyli, jak dwóch mężczyzn kopie i bije po ciele leżącego mężczyznę.obu Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali obu agresorów. Okazało się, że sprawcami są mężczyźni w wieku 35 lat ( obaj mieszkańcy gminy Wieliczka), natomiast poszkodowany to 73- letni mężczyzna.

– Jak ustalili na miejscu interweniujący funkcjonariusze, do siedzącego na ławce pokrzywdzonego, podeszło dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy na alkohol. Kiedy 73 -latek odmówił przekazania im pieniędzy, sprawcy przewrócili go na ziemię i zaczęli go bić oraz kopać po całym ciele, w międzyczasie przeszukując mu odzież w poszukiwaniu pieniędzy. Kiedy napastnicy zauważyli oznakowany radiowóz zbliżający się w ich kierunku, próbowali się oddalić jednakże szybko zostali zatrzymani przez mundurowych. Po ich obezwładnieniu, policjanci wrócili do poszkodowanego któremu udzielili pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę załogi pogotowia – informuje Wielicka Policja.

Dzisiaj obaj 35-latkowie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Prokurator wobec obu mężczyzn zastosował dozór policyjny. Obu sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Skomentuj post