Pożar ciężarówki na ulicy Asnyka w Nowym Sączu (ZDJĘCIA)

Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nowy Sącz Biegonice wzięli udział w akcji gaśniczej samochodu ciężarowego, który zapalił się po godzinie 18 w niedzielę 22 maja na ulicy Asnyka w Nowym Sączu. Według informacji na naczepie płonęły leki. 

– W niedzielę 22 maja o godzinie 18.37 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nowy Sącz Biegonice zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Asnyka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się leki na samochodzie ciężarowym SCANIA – informuje PSP w Nowym Sączu.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palące się leki i samochód. Zbudowano linię zasilającą z pobliskiego hydrantu. Usunięto całą zawartość z samochodu i przelano ją  prądem wody. Sprawdzono spalone rzeczy kamerą termowizyjną. Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu pogorzeliska miejsce zdarzenia pisemnie przekazano zarządcy obiektu. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Skomentuj post