Spacerek Igi Świątek w pierwszej rundzie French Open

Pierwszy mecz Igi Świątek na kortach imienia Rollanda Garrosa był niespełna godzinnym spacerkiem. Pierwsza rakieta świata w pokonała w dwóch szybkich setach reprezentantkę Ukrainy Łesię Curenko 6:2; 6:0. Spotkanie odbyło się przy zasłoniętym dachu.

Iga Świątek rozpoczęła French Open w najlepszy możliwy sposób. Po 56 minutach, w dwóch bardzo krótkich setach pokonała 119 rakietę świata, reprezentantkę Ukrainy Łesię Curenko 6:2; 6:0 odnotowując 29 zwycięstwo z rzędu w imprezach rangi WTA.

Mecz był zupełnie bez historii. Polska tenisistka od początku spotkania narzuciła swój styl gry. Pomimo jednego przełamania ze strony rywalki Iga Świątek pewnie wygrała seta 6:2. W drugiej partii była już całkowita dominacja, a Ukrainka podjęła walkę dopiero w ostatnim gemie spotkania. Ostatecznie nie udało się jej zdobyć chociażby jednego gema i przegrała 6:0, a cały mecz 6:2; 6:0.

W drugiej rundzie rywalką naszej gwiazdy światowego tenisa będzie Amerykanka Alison Riske lub Ukrainka Dajana Jastremska.