Hubert Hurkacz w drugiej rundzie French Open!!! (FILM)

Świetny mecz Huberta Hurkacza w pierwszej rundzie French Open. Polak pokonał na kortach imienia Rolanda Garrosa w trzech setach Włocha Giulio Zappieriego 7:5; 6:2; 7;5 i pewnie awansował do kolejnej rundy. Nasz tenisista poszedł śladami Igi Świątek raz Magdaleny Linette.

W pierwszej rundzie na Huberta Hurkacza czekał tenisista z trzeciej setki światowego rankingu. 20-letni Włoch Giulio Zeppieri okazał się dobrym rywalem na French Open. Warto zaznaczyć, że Polak nie ma nic do stracenia, a każda runda to zysk punktowy względem ubiegłego roku, gdzie odpadł już w pierwszej rundzie.

Pierwszy set był bardzo zacięty. W zasadzie do jedenastego gema tenisiści wykorzystywali swoje podania i żaden z nich nie przełamał rywala. Przełom nastąpił przy stanie 5:5, kiedy to Hubert Hurkacz przełamał Włocha, a następnie wykorzystał pierwszą piłkę setową, obejmując prowadzenie.

Druga partia była zupełnie inna. Nasz najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP tenisista przełamał Zeppieriego już w pierwszym gemie, następnie zrobił to jeszcze raz i wygrał drugą odsłonę 6:2. Trzeci set był podobny do pierwszego. Jednak po raz kolejny w jedenastym gemie rywal został przełamany przez Huberta Hurkacz, który po dwóch godzinach i pięciu minutach zwyciężył 7:5; 6:2; 7:5.

Rywalem Polaka w drugiej rundzie turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu będzie 132 w rankingu ATP kolejny Włoch Marco Cecchinato.