Mucharz. Siedem osób poszkodowanych w wypadku busa (ZDJĘCIA)

We wtorek 24 maja na drodze krajowej DK28 w miejscowości Mucharz w powiecie wadowickim doszło do poważnego wypadku busa. Siedem osób zostało poszkodowanych, a trzy trafiły do szpitala. Na całe szczęście obrażenia nie zagrażają życiu rannych. 

Wypadek miał miejsce w powiecie wadowickim, a dokładniej na drodze krajowej DK28 w miejscowości Mucharz. We wtorek 24 maja kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił go na bok. Według informacji samochód należał do jednej z prywatnych firm, które rozwożą pracowników.

Jak informuje rzecznik wadowickiej Policji asp. szt. Dariusz Stelmaszuk wypadek miał miejsce około godziny 15 na DK28. Jedna poszkodowana osoba trafiła do szpitala w Wadowicach, natomiast dwie do placówki medycznej w Suchej Beskidzkiej. Utrudnienia na obu pasach drogi krajowej trwały do godziny 18.

W akcji ratowniczej wzięły udział jednostki straży pożarnej z JRG Wadowice, JRG Sucha Beskidzka, OSP Koziniec-Centrum i OSP Mucharz, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

fot. OSP Mucharz

Skomentuj post