Pijany 15-latek z Oświęcimia wszczął awanturę i kopnął 39-latkę

Oświęcimska Policja zatrzymała 15-latka, który w piątek 20 maja nad zbiornikiem wodnym Kruki wszczął awanturę będąc pod wpływem alkoholu, Dodatkowo awanturnik zaatakował 39-letnią kobietę, kopiąc ją. Teraz sprawa trafi da sądu rodzinnego. 

W miniony piątek (20.05.br.) tuż przed godziną 19, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia dotyczące awantury grupy osób nad zbiornikiem wodnym Kruki w Oświęcimiu. We wskazany rejon natychmiast pojechał jeden z patroli.  Mundurowi dojeżdżając na miejsce zauważyli szarpaninę pomiędzy trójką osób w związku z tym natychmiast zobowiązali jej uczestników do zachowania zgodnego z prawem.  Z relacji uczestniczki zdarzenia 39 – letniej mieszkanki Oświęcimia wynikało, że przebywała ona nad zbiornikiem wodnym razem ze swoim partnerem. Niedaleko nich rozłożyła się grupa nastolatków, którzy zachowywali się bardzo głośno.

Para zwróciła  im uwagę, lecz wtedy agresja słowna jednego z nastolatków została skierowana w ich stronę . Kobieta i jej partner postanowili wrócić do domu. Przechodząc obok nastolatków jeden z nich,  15 – latek podbiegł do 39 – latki i kopnął ją. Wtedy doszło do szarpaniny.

Rozmawiając z nieletnim policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Chłopak trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu. Następnie został przekazany pod opiekę matki.  Materiały dotyczące czynów których dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Skomentuj post