Rój pszczół na Pułaskiego w Krynicy-Zdroju (ZDJĘCIA)

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju otrzymali we wtorkowe południe 24 maja nietypowe zgłoszenie. W uzdrowisku na ulicy Pułaskiego mieszkańcom zagrażał Roj pszczół, znajdujący się na prywatnej posesji. Pożyteczne owady zostały przeniesione w inne miejsce. 

24 maja o godzinie 11.23 zastęp z JRG  w Krynicy Zdroju zadysponowany został do działań w Krynicy Zdroju na ulicę Pułaskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na krzewach ozdobnych prywatnej posesji w pobliżu często uczęszczanego chodnika znajdował się rój pszczeli. Część owadów migrowała w promieniu kilku  metrów gdzie znajdował się chodnik po którym pieszo poruszali się turyści.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez oznakowanie taśmą ostrzegawczą ciągu pieszego oraz informowanie przechodniów o konieczności poruszania się chodnikiem po drugiej stronie jezdni.  Na miejsce przybył pszczelarz wraz z rojnicą transportową na pszczoły. Osoba ta wraz ze strażakami zabezpieczonymi w ubrania ochronne przemieszczała owady zgodnie z instrukcja pszczelarza do specjalnej skrzyni transportowej – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania te trwały ponad jedną godzinę. Wspólnie zebrano zdecydowaną większość owadów, pozostały pojedyncze pszczoły których ze względu na brak osiadania nie udało się złapać. Wydzielony taśmą ostrzegawczą teren pozostawiono do wieczora.

Skomentuj post