Skandaliczna wiadomość z groźbami pod adresem Łukasza Gibały

Debata publiczna w Polsce często jest bardzo ostra, jednak istnieją elementy niedopuszczalne – groźby karalne. Ich ofiarą stał się krakowski działacz społeczny i radny Łukasz Gibała, który otrzymał na skrzynkę mailową skandaliczną wiadomość. Sprawa trafiła już na Policję. 

Radny Łukasz Gibała w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie wiadomości e-mail, którą otrzymał na swoją skrzynkę pocztową. – Zabiję Cię, rozwalę Ci łeb. Posiadam broń – napisał zapewne jeden z przeciwników krakowskiego samorządowca oraz działacza społecznego. Jest to skandaliczne, dlatego też sprawa trafiła już na Policję.

Takie zachowania, jak to powinny być mocno piętnowane. Nie może dochodzić do sytuacji, że ktoś, kto zabiera głos w sprawach ważnych dla społeczności lokalnej, jest zastraszany. Bez względu na poglądy polityczne powinniśmy się nawzajem szanować. Słowa “zabiję Cię” czy “rozwalę Ci łeb” są już nie incydentami, ale poważnymi groźbami, za które można stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. I takie osoby powinny odczuć na własnej skórze swoje skandaliczne zachowanie.

– Właśnie dostałem taką wiadomość. Jeszcze dzisiaj zgłosimy tę sprawę na policję. Możemy się z kimś nie zgadzać, możemy być po przeciwnych stronach politycznej barykady, ale dla takiej agresji nie może być pobłażania ani usprawiedliwienia – skwitował na Facebooku Łukasz Gibała.

 

 

Skomentuj post