43-latek z powiatu nowotarskiego oszukany metodą na BLIKa

Oszuści wykorzystują szereg metod, aby nielegalnie zdobyć pieniądze. Tym razem ich ofiarą stał się 43-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który był przekonany, że pomaga znajomemu. W ten sposób stracił 1000 złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosił się mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który został oszukany metodą na BLIK-a. – 43-latek był pewny, że otrzymał wiadomość z prośbą o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym od swojego znajomego. Mężczyzna bez potwierdzenia, czy to faktycznie jego kolega potrzebował pieniędzy przesłał kod BLIK, a kiedy zorientował się, że to oszustwo niestety było już za późno. W ten sposób mieszkaniec powiatu nowotarskiego stracił 1 000 złotych – informuje KPP w Nowym Targu.

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość, aby potwierdzić tę informację!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o pożyczkę!  Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

Skomentuj post