Pościg policyjny za kierowcą Audi ulicami Gorlic (ZDJĘCIA)

Sceny rodem z filmów akcji mogli oglądać mieszkańcy Gorlic w środę 25 maja około godziny7 rano. Pijany 22-latek, prowadzący samochód marki Audi nie zatrzymał się do kontroli i postanowił uciekać. Po pościgu został ujęty przez gorlickich funkcjonariuszy. 

W środę 25 maja około godziny 7  policjanci, patrolując gorlickie ulice, zauważyli srebrne Audi, które poruszało się niezgodnie z przepisami i podjęli próbę zatrzymania kierującego. Jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli na ul. Bieckiej pomimo dawanych mu sygnałów do zatrzymania.

– Policjanci podjęli pościg za uciekającym  ulicami Gorlic pojazdem. Po przejechaniu kilku ulic, na ul. Chopina funkcjonariuszom udało się  wyprzedzić audi i zablokować mudrogę. Kierujący jednak pomimo tego nie zamierzał się zatrzymać i uderzył w policyjny radiowóz, a także w stojący na skrzyżowaniu drugi inny pojazd. Po unieruchomieniu samochodu mężczyzna  podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, jednak został bardzo szybko zatrzymany i obezwładniony. Jak się później okazało kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli był 22-letni gorliczanin, który był nietrzeźwy miał  0,6  promila alkoholu w organizmie, a ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który już raz wcześniej został przez niego złamany. Od sprawcy zdarzenia została także pobrana krew do badania, w celu ustalenia, czy nie znajdował się również pod wpływem środków odurzających – informuje KPP w Gorlicach.

Mężczyzna został doprowadzony do KPP Gorlice w celu celem przeprowadzenia czynności w związku z wcześniejszym złamaniem zakazu prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, sprawcy może grozić, za każde z tych przestępstw, kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto odpowie za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

Skomentuj post