Nie żyje Andrew Fletcher z Depeche Mode (FILMY)

To jest wielka strata dla muzyki. W wieku niespełna 61 lat zmarł współtwórca brytyjskiego zespołu Depeche Mode Andrew Fletcher. Muzyk grał na instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. 

– Jesteśmy zaskoczeni i ogarnia nas wielki smutek z powodu śmierci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny i kolegi z zespołu Andy “Fletch” Fletchera. Miał złote serce i był zawsze, kiedy trzeba było kogoś wesprzeć, z kimś pogadać czy się pośmiać. Jesteśmy sercem z jego rodziną, a was prosimy, byście byli z nimi myślami i uszanowali ich prywatność w tym trudnym czasie – czytamy w mediach społecznościowych zespołu Depeche Mode. 

Muzyk urodził się 8 lipca 1961 roku w angielskim mieście Nottingham. Początki jego kariery muzycznej to występowanie w latach 1977-1979 w grupie No Romance in China. Przełomowym momentem był rok 1980, kiedy to grupa przekształciła się w jeden z najbardziej popularnych zespołów świata Depeche Mode. Najbardziej znane przeboje formacji, w której Andrew Fletcher grał na gitarze basowej oraz instrumentach klawiszowych to “Personal Jesus”, “Enjoy the Silence” czy “Strangelove”, a także “I Feel You” i “In Your Room”. Ważny dla popularnego “Fletcha” był rok 2020, kiedy instrumentalista został wprowadzony do “Rock and Roll Hall of Fame”.

Przyczyny śmierci muzyka nie są podane do publicznej wiadomości. Światowa muzyka straciła kolejną ikonę…

fot. Depeche Mode Facebook

Skomentuj post