Pijany uciekł z miejsca wypadku w powiecie olkuskim (ZDJĘCIA)

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 29-letni mężczyzna, który prowadząc jeepa stracił nad nim panowanie i dachował. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając dwóch pasażerów. Jeden z nich, z urazem kręgosłupa trafił do szpitala w Krakowie. 

Do zdarzenia doszło wczoraj 25 maja około godziny 12, w Zadolu Kosmolowskim na drodze powiatowej 1087k.  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że  kierujący jeepem, jadąc od strony Zedermana w kierunku Kosmolowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W skutek tego samochód dachował. Kierowca jeepa oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając dwóch pasażerów w wieku 39 i 20 lat. Obaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. 20-latek nie wymagał dalszej hospitalizacji, natomiast 39-letni pasażer z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Krakowie.

– Policjanci ustalili tożsamość kierującego i udali się do jego miejsca zamieszkania. Mieli podejrzenie, że mężczyzna może ukrywać się w domu. Mundurowi przeszukali więc wszystkie pomieszczenia mieszkalne i na strychu budynku znaleźli 29-latka – informuje KPP w Olkuszu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie  policjanci  zbadali jego stan  trzeźwości. Mężczyzna miał  ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 29-latek wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu i przewożąc pasażerów.

Skomentuj post