7 sekretnych sposobów na szczęście, nawet gdy życie cię powali

Kiedy byłem dzieckiem, nigdy nie zastanawiałem się nad głębokim tematem zwanym szczęściem, a jednak byłem w pełni zadowolony. Moje kieszenie były puste, ale Super Mario zbierał monety i to mi wystarczało do szczęścia. Z biegiem lat gra w Mario została zastąpiona przez gry życiowe.

Na studiach zdałem sobie sprawę, że moja wiedza o świecie jest coraz większa, ale wszystko, co wiedziałem o sobie, stopniowo zanikało. Znosząc trudy życia, uświadomiłem sobie, jak głupota moich własnych czynów była źródłem tego życiowego niepowodzenia.  Zaplątałem się w serię bezwartościowych zadań i prawie zapomniałem, że życie jest ulotne. W pogoni za samotnością i szczęściem natrafiłem na niektóre z jego sekretów i zrozumiałem, że ta planeta jest pełna ludzi, którzy żyją, ale zapomnieli, jak to jest żyć naprawdę. 

W tym artykule wymienię kilka sekretnych sposobów, które możesz wykorzystać jeżeli Twoje życie sprawdzi Cię na ziemię. Zaczynamy!

Dni nie są pełne bez nocy

Życia nie da się oddzielić od smutku.  Próba pozbycia się smutku jest jak wdech bez wydechu – niemożliwa. Twoje wzburzenie jeszcze bardziej pogrąży Cię w bagnie rozpaczy. Jeżeli jesteś hazardzistą zapewne nie raz odwiedzałeś darmowe kasyno, w którym grałeś na slotach lub w inne gry takie jak poker, czy blackjack. Inne popularne gry jakie możesz spotkać w kasynie zostały zaprezentowane w poniższej tabeli:

Nazwa tytuły Producent
Book of Ra Novomatic
Jackpot 6000 NetEnt
Rise of Horus Evoplay
Always Hot Novomatic
Fruit Mania Gamomat

Oczywistą prawdą jest, że chcąc wygrać na witrynie hazardowej nie wystarczą tylko umiejętności, ale również odrobina szczęścia. Jeżeli tego dnia fortuna nie będzie Ci sprzyjać nie możesz pogrążać się w smutku i mówić, że nic Ci nie wychodzi. Po prostu to nie jest ten dzień, ale jutro wszystko może się zdarzyć. 

Żyjemy w świecie emocji, w którym mamy do czynienia z wieloma przykrymi okolicznościami. Często złe rzeczy dzieją się w nieoczekiwanym momencie. Prawda jest jednak taka, że nikt nie spodziewa się nieszczęścia. A Ty?

Jeśli spodziewasz się gorszych dni, zatrzymaj się! Nigdy nie wiadomo, kiedy uaktywni się “Prawo przyciągania”. Smutek nie jest czymś konkretnym, co musisz wykorzenić. Jest to emocja, którą niektórzy odczuwają, kiedy sprawy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Obserwuj swoje emocje i zaakceptuj je, a przekonasz się, że to Ty emitujesz tę emocję. Wtedy łatwiej będzie Ci kontrolować własne uczucia. Jeśli coś zepsułeś, skup się na tym, by to poprawić, a nie obawiać się pierwszego rezultatu. Pomoże Ci to zachować radość, gdy dopadnie Cię chwilowy smutek.

Porzuć negatywność

Szczęśliwi ludzie rozumieją, że negatywność nie pozwala im iść naprzód w życiu i hamuje ich rozwój. Dlatego pozbycie się wszystkich negatywnych myśli powinno znaleźć się na Twojej codziennej liście postanowień. Oceń swoje otoczenie i sposób myślenia wszystkich ludzi, z którymi przebywasz. Jeśli znajdziesz kogoś lub coś, co wypełni Twoje życie negatywnością, wyślij go na długą wycieczkę na wyspę unikania. Nigdy nie idź na kompromis, jeśli chodzi o negatywność. To ona jest przyczyną wszystkich twoich cierpień.

Twoim pierwszym “crushem” powinieneś być Ty sam

Czas nigdy nie stoi w miejscu. Minął jeszcze jeden rok. Ty i ja wciąż żyjemy. A skoro żyjemy, to po co żyjemy? Niektórzy z nas zaplanowali postanowienia, a inni nie wiedzą, co wpisać na listę. W końcu poznanie samego siebie jest najtrudniejszym zadaniem, a my nie rodzimy się z instrukcjami obsługi. Rozszyfrowanie skomplikowanych gadżetów jest łatwiejsze niż rozgryzienie sterowania mózgiem. Jedno jest pewne, wszyscy szukamy szczęścia, ale problem w tym, że szukamy go na zewnątrz, a nie tam, gdzie ono jest. Szczęście dostrzegamy w obecności innych. Gdy są oni obecni, czujemy się szczęśliwi. Pod ich nieobecność odwracamy uwagę od naszych potrzeb.

Jeśli nie potrafimy cieszyć się własnym towarzystwem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że inni też nie będą chcieli z nami przebywać. Dlatego daj sobie to, czego tak bardzo szukasz u innych: miłość. Tak, Twoim pierwszym “crushem” powinieneś być Ty sam. Zakochaj się w sobie, a zobaczysz, jak zmieni się Twoje życie. Szczęście tkwi w aktach dawania, a jeśli jesteś zdecydowany dawać, zacznij od dawania najpierw sobie. W końcu tylko serce pełne miłości może szerzyć miłość i szczęście.

Życie jest pełne wyborów

Kiedy życie Cię powala, masz dwie możliwości: albo się poddać, albo zebrać się na odwagę i wstać z powrotem. Na pewno nie poddasz się i nie będziesz żył jako nieudacznik. Zawsze skupiaj się na tym, by się doskonalić. Rezultaty Twoich wysiłków będą Ci sprzyjać, jeśli skupisz się wyłącznie na postępie i stawaniu się lepszym. Wszystko jest możliwe, jeśli wybierzesz drogę samodoskonalenia. Niektórzy wybierają tę drogę wcześnie, a inni odkładają ją na później. Jeśli musisz iść tą drogą, to na co czekasz?

Postępuj zgodnie z zasadą samowystarczalności

Gdyby zapytać ludzi, jak chcieliby być traktowani, nikt z nich nie odpowiedziałby: “Chcę być źle traktowany”.  Zasada: “Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany” wydaje się pozbawiona sensu. A podobna sugeruje: “traktuj innych tak, jak oni chcą być traktowani”. Problem z tą zasadą polega na tym, że jest ona zorientowana na ludzi. Emocjonalnie angażuje Cię w działania innych ludzi i wciąga Cię w daremne czynności świata zewnętrznego, które nie przynoszą Ci nic dobrego. Szczęście wkracza do Twojego życia, gdy skupiasz się na swoim życiu i poświęcasz czas na jego ulepszenie.

Skupiaj się wyłącznie na sobie. Aby odnaleźć siebie, trzeba mieć nad sobą dobrą kontrolę. Jak zawsze powtarzam: “Ludzie będą strzelać do Ciebie kulami krytyki, stoczenie bitwy i niezachwiana wiara w siebie jest jedyną receptą na bycie sobą”.

Bo kiedy już poświęcisz czas na pełne zrozumienie siebie, zrozumienie innych stanie się dla Ciebie całkiem łatwe. Wsłuchuj się w ich historię, a przyniesie Ci to radość. Ten nawyk można wyrobić tylko wtedy, gdy pozwolisz, by głos Twojego serca był słyszany przez Twoje uszy i mózg.

Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos

Czyjaś opinia, czy to pozytywna, czy negatywna, nigdy nie wpłynie na Twoje życie, jeśli jej na to nie pozwolisz. Usunięcie zewnętrznych głosów, które sprawiają, że czujemy się apatyczni i blokują nasze szczęście, jest bardzo ważnym krokiem. Niezbędne jest pozostawanie w samotności i wsłuchiwanie się w nasze głębokie wewnętrzne myśli, zwłaszcza gdy gonimy za szczęściem. Czy doceniasz swoje życie doczesne? Podziwianie piękna w nas samych i w naszym otoczeniu powinno być Twoim postanowieniem. Kiedy ostatni raz widziałeś, jak gąsienica zmienia się w motyla… i jak piękne są jego skrzydła podczas lotu?

Kiedy ostatni raz spojrzałeś w niebo, patrzyłeś na migoczące gwiazdy i uśmiechnąłeś się? Kiedy ostatnio trzymałeś za rękę ukochane osoby i dziękowałeś im za to, że są w Twoim życiu?  Poznaj piękno, które jest w Tobie, i uhonoruj siebie, wywołując uśmiech na twarzach innych. Wszyscy wnosimy szczęście w nasze działania.

Nic nie musisz udowadniać

Poświęć czas na połączenie się z własnym wnętrzem i uświadomienie sobie, czego naprawdę pragniesz. Szczęście wypłynie z Ciebie, gdy uświadomisz sobie, że możesz żyć w sposób satysfakcjonujący bez potrzeby udowadniania innym swojej wartości. Im lepiej znasz siebie, tym mniejsza szansa, że zostaniesz zraniony przez innych. Poświęć czas wszystkim myślom, które przepływają przez Twój umysł, i poczuj wszystkie te, które uważasz za pragmatyczne. Zapisuj wszystko w dzienniku i czytaj go przed zaśnięciem w nocy.

Podsumowanie

Życie to dar, który powinniśmy doceniać każdego dnia. Niestety wiele osób przechodzi przez dramaty i ciężkie sytuacje, które często wybijają nas z rytmu. Nadchodzą dni, że świat wali nam się na głowę i nie wiemy jak wyjść z danej sytuacji. Czy to utracona miłość, niezaliczony egzamin, a może zwolnienie z pracy. Te sytuacje sprawiają, że nasza pewność spada, czujemy się osamotnieni i brakuje nam pomysłów na rozwiązanie sytuacji.

Nie mniej jednak w każdym momencie życia możemy zrobić coś, co znacząco poprawi nasze samopoczucie. Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do poszukiwań kreatywnych sposobów, dzięki którym wyjdziesz na prostą. Pamiętaj jednak, że jesteśmy tylko ludźmi a smutek i radość to dwie emocje, które są zupełnie odmienne i permanentne. Ta pierwsza z pewnością się pojawi, natomiast warto czerpać z życia tyle ile tylko możemy, aby któregoś dnia stwierdzić, że przeżyliśmy je tak jak chcieliśmy, a nasze wszystkie marzenia zostały spełnione.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.