Pędził na zakopiance w Skomielnej Białej 192 km/h

W tym wypadku rozwaga nie zadziałała. 26-letni kierowca samochodu osobowego pędził nową zakopianką w Skomielnej Białej 192 km/h. Mężczyzna przekroczył prędkość dozwoloną o 72 km/h. Myślenicka grupa SPEED nałożyła mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych. 

Działania prowadzone przez małopolskich policjantów z grup „Speed” mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.
26 maja br. w godzinach przedpołudniowych, policjanci z myślenickiej grupy Speed w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW.

Kierujący tym pojazdem 26-latek z powiatu tatrzańskiego chwilę wcześniej przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna poruszał się drogą ekspresową z prędkością 192 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany maksymalnym mandatem w kwocie 2500 zł, a dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

– Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – apeluje Małopolska Policja.

Skomentuj post