Iga Świątek w czwartej rundzie French Open!!!

31 z rzędu wygrana w turnieju rangi WTA dała Idze Świątek awans do czwartej rundy turnieju rozgrywanego na kortach imienia Rolanda Garrosa. Polka pokonala w dwóch setach 6:3, 7:5 reprezentantkę Czarnogóry Dankę Kovinic. Nie był to jednak spacerek.

Rywalka naszej tenisistki, pomimo tego iż jest sklasyfikowana pod koniec setki rankingu WTA świetnie do tej pory paryskich kortach spisywała się świetnie. Jednak Iga Świątek jest w gazie i także w trzeciej rundzie turnieju French Open chciała podtrzymać fantastyczną passę 31 zwycięstw z rzędu w turniejach rangi WTA.

Pierwszy set rozpoczął się znakomicie dla Igi Świątek, ponieważ już w drugim gemie przełamała rywalkę i szybko objęła prowadzenie 3:0. Przy stanie 4:2 Polka straciła swój serwis, jednak zaraz później odebrała go rywalce i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 6:3.

Chwilę słabości naszej tenisistki przyszły w drugiej partii meczu. Polka wyszła na prowadzenie 4:1, jednak później straciła dwa swoje podania i Danka Kovinic objęła prowadzenie 5:4. Iga Świątek szybko odzyskała swój rytm i po nieco ponad godzinie i 30 minutach pokonała tenisistkę z Czarnogóry 6:3, 7:5.

W walce o ćwierćfinał rywalką naszej liderki światowego rankingu będzie 74 tenisistka świata Chinka Qinwen Zheng.