Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik w Szlembarku (ZDJĘCIA)

Kolejny tragiczny wypadek z udziałem kierowcy ciągnika rolniczego w powiecie nowotarskim. Tym razem do zdarzenia doszło 27 maja w miejscowości Szlembark, znajdującej się w gminie Maniowy. Mężczyzna poważnie ranny został przetransportowany do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w piątek 27 maja. Około godziny 13:30 do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i przygniecionego pod nim mężczyzny w Szlembarku zadysponowano służby ratownicze. Do zdarzenia doszło w momencie zjeżdżania w dół pochyłą drogą.

– Po przyjeździe na miejsce zajęliśmy się poszkodowanym, którego wcześniej świadkowie uwolnili spod przewróconego traktora. Poważnie ranny ale przytomny mężczyzna został szybko przekazany zespołowi RM a my zajęliśmy się stabilizacją ciągnika i usuwaniem wycieków – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Maniowach.

Na miejscu przybyli strażacy z OSP Szlembark, OSP Maniowy, zastęp PSP z Nowego Targu, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. To już któryś z kolei z serii identycznych wypadków w naszym powiecie. Niestety wiele z nich kończy się tragicznie. Uważajcie na siebie podczas prac polowych i w lasach prowadząc ciągnik – Szczególnie w stromych miejscach! – apelują strażacy.

fot. OSP Maniowy

Skomentuj post