Muszyna. Złamane drzewo uderzyło w samochód (ZDJĘCIA)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 27 maja na ulicy Zdrojowej w Muszynie. Z powodu silnego wiatru uszkodzona gałąź lipy spadła nad nadjeżdżający samochód, którym podróżowali obywatele Ukrainy. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. 

27 maja o godzinie 17.14 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań w Muszynie na ulicę Zdrojową. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w wyniku silnych podmuchów wiatru rozszczepieniu i złamaniu uległa lipa.  Odłamana odnoga drzewa spadła na jezdnie uderzając w przejeżdżający tam w tym momencie samochód osobowy marki KIA. Pojazdem podróżowało cztery osoby obywatele Ukrainy w tym dwie dorosłe kobiety i dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Osoby podróżujące pojazdem nie uskarżały się na żadne dolegliwości i nie potrzebowały pomocy.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków rozstawiono samochód podnośnik hydrauliczny. Do kosza udała się rota strażaków w odpowiednim zabezpieczeniu i rozpoczęto wycinkę drzewa  począwszy od górnych jego warstw. Po zakończeniu wycinki drzewa pocięte części usunięto poza obrys drogi. Z uwagi na wydłużający się czas oczekiwania na pomoc drogową obywateli Ukrainy oraz pogarszające się warunki atmosferyczne zabezpieczono uszkodzony pojazd na wypadek opadów poprzez zafoliowane rozbitej szyby w klapie bagażnika oraz zaklejeniu taśmą. Na tym działania strażaków trwające ponad półtorej godziny zakończono – informuje PSP w Nowym Sączu.

Skomentuj post