Poważny upadek mężczyzny na terenie skałek w Ojcowie (ZDJĘCIA)

Śmigłowiec LPR, Grupa Jurajska GOPR oraz strażacy z Krakowa i gminy Skała interweniowali w sobotę 28 maja na terenie skałek w Ojcowie. Wędrujący po skalistym terenie mężczyzna upadł i z urazami trafił do szpitala. 

Zdarzenie miało miejsce na terenie skałek w gminie Skała. Jak informuje Patrol998-Małopolska mężczyzna wędrujący po miejscowych skalnych wzniesieniach upadł i odniósł poważne obrażenia.

– Ochotnicy oraz strażacy z PSP wracali z ćwiczeń w DPS Ojców, gdzie stali zatrzymani przez grupę ludzi i poinformowani o upadku z wysokości mężczyzny. Na miejsce udali się strażacy ratownicy z jednostek Osp, po dotarciu na miejsce ratownicy zastali rannego mężczyznę który był przytomny. Ratownicy ustabilizowali odcinek szyjny kręgosłupa, opatrzono uraz głowy oraz założono pas miedniczny. Po czym został przrtranosprirwany w dół na desce ortopedycznej, lokalizacja terenu była bardzo ciężka drogę utrudniała rzeka oraz wysoka roślinność. W OPN to już druga sytuacja gdzie interweniowały służby ratunkowe, apelujemy o ostrożność i rozwagę. A osobie poszkodowanej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – opisuje zdarzenie Patrol998-Małopolska.

W akcji ratowniczej wziął udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Grupa Jurajska GOPR, strażacy z gminy Skała oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza 5 w Krakowie.

fot. OSP Szczodrkowice

 

Skomentuj post