Świetna forma Huberta Hurkacza w Paryżu

Ubiegłoroczny turniej French Open był dla Huberta Hurkacza dużą porażką, ponieważ odpadł z rywalizacji już po pierwszym spotkaniu. Polak w trwającej edycji wielkoszlemowej imprezy na kortach imienia Rolanda Garrosa to całkiem inny tenisista. W sobotę łatwo, w trzech setach pokonał Belga Davida Goffina.

10 maja 2022 roku, w 1/32 turnieju ATP Tour w Rzymie David Goffin pokonał Huberta Hurkacza 7:6 (8), 7:6 (2). Był to jednak niezwykle zacięty i pasjonujący pojedynek. Na kortach w Paryżu Polak do tej pory w dwóch szybkich spotkaniach pokonał Włochów – Zeppieriego i Cecchinato. Był w związku z tym faworytem tego spotkania.

Pierwszy set wyglądał podobnie, jak w spotkaniu rozegranym ponad dwa tygodnie temu na kortach w Rzymie. Obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe i zapowiadał się kolejny tie-break w starciu tenisistów. Hubert Hurkacz w 12 gemie zrobił jednak to, co powinien. Odebrał rywalowi podanie i zwyciężył 7:5, po 49 minutach walki.

Kolejne dwa sety były już bez historii. Nasz najwyżej sklasyfikowany tenisista szybko przełamywał Belga i grał z minuty na minutę coraz lepiej. David Goffin nie miał żadnych atutów, aby zagrozić Hurkaczowi w tym spotkaniu. Ostatecznie po godzinie i 49 minutach Polak podniósł ręce w geście triumfu i awansował do czwartej rundy French Open, wygrywając 7:5, 6:2, 6:1.

W walce o ćwierćfinał rywalem Huberta Hurkacza będzie ósma rakieta świata – Norweg Casper Ruud, który przez prawie trzy i pół godziny męczył się z Włochem Lorenzo Sonego.