Fenomenalna Natalia Kaczmarek, świetna Pia Skrzyszowska (FILM)

Świetny występ zanotowali polscy lekkoatleci w mityngu lekkoatletycznym Continental Tour Gold Zlata Tetra w Ostrawie. W biegu na 400 metrów Natalia Kaczmarek zwyciężyła czasem 50,16, który ustępuje tylko Irenie Szewińskiej. Po raz kolejny rekord życiowy na 100 metrów przez płotki pobiła Pia Skrzyszowska, natomiast Sofia Ennaoui zanotowała świetny powrót po dwóch latach przerwy w startach.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się w Ostrawie bieg na 400 metrów. Wystartowały w nim trzy Polki: Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska oraz Justyna Święty-Ersetic. Głóną ich rywalką była z pewnością Jamajka Candice McLEod. Fenomenalny bieg, zakończony świetną ostatnią prostą zanotowała Natalia Kaczmarek, która z czasem 50.16, drugim w historii polskiej lekkoatletyki zwyciężyła. Na trzecim miejscu, z wyrównanym rekordem życiowym (50,38) finiszowała Anna Kiełbasińska, natomiast Justyna Święty-Ersetic z najlepszym tegorocznym czasem 51,09 sekundy była ostatecznie piąta.

Złota i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio w biegu na 100 metrów przez płotki były rywalkami Pii Skrzyszowskiej. Będąca w życiowej formie Polka po raz kolejny spisała się świetnie, ustępując tylko Portorykance Jasmine Comacho-Quinn. Czas 12,65 sekundy jest czwartym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki oraz wyśrubowanym o 0,03 sekundy nowym rekordem życiowym młodej zawodniczki.

Pozytywnie zakończył się dla biało-czerwonych bieg na 1500 metrów kobiet. Był to szczególnie ważny start dla Sofii Ennaoui, która wróciła na bieżnię po dwóch latach przerwy. Polka przez większość dystansu trzymała się w środku stawki i ostatecznie finiszowała na ósmej pozycji z czasem 4.03,93, który jest najlepszym otwarciem sezonu w karierze zawodniczki. Warto podkreślić, że Polka wypełniła minima PZLA na Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy. Niespodzianką jest również postawa Elizy Megger, która poprawiła o ponad pięć sekund dotychczasowy rekord życiowy. Czas 4.09,90 uprawnia także naszą biegaczkę do startu w europejskim czempionacie. Na osiemnastej pozycji finiszowała Weronika Lizakowska (4.13,59).

Zupełnie bez formy jest póki co Patryk Dobek, który w biegu na 800 metrów finiszował dopiero na 13 pozycji. Czas był także daleki od tego, na co stać naszego brązowego medalistę olimpijskiego. W konkursie pchnięcia kulą na czwartym miejscu, wyrównując najlepszy wynik w sezonie 20,81 metra uplasował się Michał Haratyk, natomiast Konrad Bukowiecki był piąty (20,53 metra). Wygrał Amerykanin Joe Kovacs z wynikiem 22,25 metra.