Policja podaje szczegóły wypadku autokaru w Roztoce (ZDJĘCIA)

Pięć osób, w tym dwoje dzieci trafiło do szpitali po niedzielnym wypadku autokaru w miejscowości Roztoka w powiecie tarnowskim. Pojazdem podróżowały dzieci na wycieczkę z Rzeszowa do Zakopanego. Wszczęte postępowanie nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa w Brzesku. 

30 maja br. przed godziną ósmą, w miejscowości Roztoka w gminie Zakliczyn doszło do wypadku drogowego z udziałem autokaru wycieczkowego przewożącego uczniów. Kierowca autokaru na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, które udzielały pomocy poszkodowanym. W rejon wypadku zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do szpitali w Brzesku oraz Tarnowie trafiły cztery osoby, w tym jedno dziecko. Pozostali uczestnicy tego wypadku, którzy nie zostali zakwalifikowani do hospitalizacji, zostali przewiezieni to Ratusza w Zakliczynie, gdzie udzielono im pomocy psychologicznej oraz medycznej. Ratownicy wskazali u osób poszkodowanych obrażenia klatki piersiowej oraz głowy, jako nie zagrażające życiu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalali okoliczności wypadku. Na miejsce przybył także prokurator, biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych oraz inspektorzy z Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego. Zostanie wszczęte postępowanie w ramach, którego będzie ustalona przyczyna oraz wszelkich okoliczności tego zdarzenia drogowego.

– Policjanci ustalili, że autokarem podróżowała wycieczka z Rzeszowa do Zakopanego. W autokarze znajdowało się, w sumie 27 osób, z czego 23 to dzieci w wieku 13-14 lat, pozostałe osoby to opiekunowie wycieczki oraz kierowca. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem – brak alkoholu. Wszczęte postępowanie nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa w Brzesku – informuje Małopolska Policja.

Utrudnienia w tym miejscu trwały do godzin popołudniowych. W tym czasie również okazało się, że jedno z dzieci przebywających w Ratuszu w Zakliczynie zostało skierowane do szpitala na szczegółowe badania. W związku z powyższym obecnie w wyniku tego wypadku poszkodowanych jest 5 osób, troje to dorośli i dwoje dzieci.

Skomentuj post