Trójka dzieci pod opieką pijanej matki w Wolbromiu

Przykro przekazywać takie informacje, ale niestety do sytuacji z udziałem pijanych matek dochodzi ostatnio bardzo często. Rodzeństwo w wieku 3 i 4 lat w jednym z mieszkań w Wolbromiu wyszło przez okno na parterze do pobliskiego sklepu. Matka mając półtora promila alkoholu opiekowała się trzecim – rocznym dzieckiem. Na dodatek ojciec dzieci także był pijany. 

W ubiegłą niedzielę (29.05. br.) po godz. 18, dyżurny Komisariatu Policji w Wolbromiu otrzymał informację, że z jednego z mieszkań znajdujących się na parterze budynku, przez okno wyszło dwoje małych dzieci w wieku około 3 lat.

Dzieci bez żadnej opieki weszły do pobliskiego sklepu spożywczego. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci natychmiast udali się do tego mieszkania. Pomimo wielokrotnego dobijania się do drzwi mieszkania, nikt im nie otwierał. Policjanci weszli więc do niego przez otwarte okno.

– W środku w pokoju  stała kobieta, która trzymała roczne dziecko i rozmawiała przez telefon. Kobieta była zaskoczona obecnością policjantów. Nie wiedziała, że z mieszkania przez okno wyszły jej dzieci. Od 28-latki policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Podczas interwencji do mieszkania wszedł ojciec dzieci. Mężczyzna również był nietrzeźwy – miał blisko promil alkoholu – relacjonują interwencję funkcjonariusze z KPP w Olkuszu.

Dziećmi zaopiekowali się dziadkowie, którzy natychmiast przyjechali na miejsce.  O sytuacji w rodzinie zostanie poinformowany sąd rodzinny.

Skomentuj post