Ukradli alkohol z jednego ze sklepów w Nowym Targu

Ludzka desperacja nie ma granic, tym bardziej, jak brakuje alkoholu. Swoje potrzeby postanowiło zaspokoić dwóch mężczyzn, którzy w sobotnie popołudnie na terenie jednego ze sklepów w Nowym Targu ukradli butelkę wódki i napój. Jak się okazało 29-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił za kratki. 

W sobotę (28 maja br.) około godziny 14, policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego nowotarskiej komendy zostali wezwani na interwencję w sprawie kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Nowego Targu.

– Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali pracownika sklepu oraz ujętego 29-letniego złodzieja, który ukradł  napój. Drugi złodziej, który ukradł pół litra wódki uciekł w pobliską uliczkę. Policjanci po ustaleniu wizerunku sprawcy kradzieży, natychmiast pojechali za uciekinierem. Po chwili mężczyzna został zatrzymany na jednej z sąsiednich ulic. 24-latek przyznał się do kradzieży alkoholu i za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara aresztu albo grzywna (do 5000 zł) – informuje KPP w Nowym Targu.

Natomiast 29-latek, który ukradł napój, został ukarany mandatem karnym ale to nie koniec jego perypetii.  Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że był poszukiwany przez sąd do odbycia 41 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę, tak więc zatrzymany został doprowadzony do zakładu karnego.

Skomentuj post