Zakopane. Pijany Białorusin uderzył w most (ZDJĘCIA)

Ponad półtora promila alkoholu miał 23-letni obywatel Białorusi, który w nocy z soboty na niedzielę 30 maja stracił panowanie nad pojazdem i uderzył najpierw w donice, a następnie w bariery mostu nad potokiem Bystra w Zakopanem. Ani kierowca, jak również 23-letnia pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. 

W niedzielę 30 maja nad ranem w rejonie skrzyżowania ulicy Chałubińskiego i Jagiellońskiej w Zakopanem, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem kierującego samochodem marki BMW 23- letniego obywatela Białorusi. Jadąc z 23- letnią pasażerką, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył najpierw w betonowe donice, a następnie w barierę mostu nad potokiem Bystra.

– Na szczęście w wyniku zdarzenia poza elementami infrastruktury oraz samochodem nikt nie ucierpiał. Na miejscu czynności wykonywali zakopiańscy policjanci, którzy szybko przekonali się, co mogło być przyczyną przecenienia swoich umiejętności przez młodego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, policjanci wykonali dokumentację niezbędną do prowadzenia postępowania przygotowawczego – informuje KPP w Zakopanem.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

KW/KPP Zakopane

Skomentuj post