Złockie. Wjechał samochodem w przystanek (ZDJĘCIA)

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Złockie w gminie Muszyna w niedzielę 30 maja . Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w wiatę przystankową. Na całe szczęście nie było tam żadnych osób, a 19-letni kierowca, wraz z 17-letnim pasażerem opuścili pojazd o własnych siłach. 

30 maja o godzinie 20.19 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań do miejscowości Złockie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Opel Astra wypadł z drogi i uderzył w wiatę przystankową.

– Na przystanku autobusowym nie przebywały w tym czasie żadne osoby. Uszkodzony pojazd znajdował się bezpośrednio w przestrzeni przystanku. Samochodem podróżowały dwie osoby tj. mężczyźni w wieku 19 i 17 lat. Opuścili oni pojazd o własnych siłach przed przybyciem strażaków i nie uskarżali się na żadne dolegliwości oraz odmawiali potrzeby wezwania karetki Pogotowia Ratunkowego.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo oraz odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe – informuje PSP w Nowym Sączu.

Po konsultacji z pracownikami UMiGU Muszyna podjęto decyzje o zabraniu uszkodzonej wiaty przystankowej.  Przy pomocy piły szablastej odcięto uszkodzone podpory przystanku i przemieszczono uszkodzoną wiatę poza obrys jezdni w oczekiwaniu na zabranie przez służby porządkowe. Dodatkowo obcięto wystające z chodnika stalowe profile do których zamocowany był przystanek by zabezpieczyć pieszych przed ostrymi krawędziami. Szkoło z rozbitego przystanku zostało zmiecione w jedno miejsce oraz poinformowano o nim służby porządkowe. Po uszkodzony samochód przyjechała laweta pomocy drogowej.  Do czasu zakończenia czynności policyjnych oraz pomocy w załadunku uszkodzonej wiaty przystankowej na miejscu pozostał zastęp OSP Muszyna. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Skomentuj post