Walec przewrócił się na bok w Gródku nad Dunajcem (ZDJĘCIA)

Operator walca został poszkodowany w wypadku, do którego doszło we wtorek 31 maja po godzinie 15 w Gródku nad Dunajcem. Maszyna podczas robót budowlanych przewróciła się na bok. 

We wtorek 31 maja o godzinie 15.22 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Przydonica zadysponowane zostały do działań Gródku nad Dunajcem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  podczas prac budowlanych na prywatnej posesji doszło do wywrócenia na bok walca drogowego.

– Operator maszyny budowlanej sam opuścił pojazd z widocznymi obrażeniami i był pod opieką członka rodziny będącego na miejscu zdarzenia oraz ratownika OSP Gródek nad Dunajcem. Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej – informuje PSP w Nowym Sączu.

Osobę poszkodowaną przekazano przybyłej załodze karetki Pogotowia ratunkowego, która przewiozła poszkodowanego do szpitala. Odłączono akumulator w pojeździe. Maszynę budowlaną przekazano pisemnie z zaleceniami Policji.  Na miejscu pozostała Policja prowadząca czynności dochodzeniowe.

Skomentuj post