Grybów. Pożar w miejscowej stolarni (ZDJĘCIA)

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem przydomowej stolarni na ulicy Spokojnej w Grybowie. Ogień wybuchł w środę 1 czerwca w godzinach popołudniowych, a źródło znajdowało się w wyciągu do trocin. 

W środę 1 czerwca o godzinie 16.37 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała, OSP Biała Niżna oraz OSP Kąclowa zadysponowane zostały do działań w Grybowie na ulicę Spokojną.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydomowej stolarni w okolicy wyciągu do trocin pojawiły się iskry. Przed przybyciem na miejsce pierwszego zastępu straży właściciel wraz z pracownikami podjął udaną próbę ugaszenia pożaru. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyrzuceniu trocin znajdujących się w pobliżu wyciągu i przelaniu ich wodą. Dalsze  działania zastępów straży polegały na sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej wyrzuconych oraz pozostałych w składzie trocin. Zarzewi ognia nie stwierdzono – informuje PSP w Nowym Sączu.

Sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej sąsiednie pomieszczenie w którym znajdował się magazyn. Rozebrano część ściany oddzielającej magazyn od składu trocin. Zagrożenia nie stwierdzono. Działania strażaków trwały godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Skomentuj post