Matka z małymi dziećmi dachowała na Sądecczyźnie (ZDJĘCIA)

W czwartek 2 czerwca przed godziną 11 doszło w miejscowości Lipie do groźnego zdarzenia. Kobieta jadąca samochodem z dwójką dzieci w wieku 2 i 6 lat straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Na całe szczęście obeszło się bez większych obrażeń. 

2 czerwca o godzinie 10.44 zastępy z JRG w Nowym Sączu, OSP Grodek nad Dunajcem oraz  Jelna zadysponowane zostały do Lipia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono że doszło do dachowania samochodu osobowego marki Volvo S60.

– Samochodem podróżowała kobieta z dwójką dzieci wieku 2 i 6 lat. Kobieta z dziećmi opuściła pojazd o własnych siłach i nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Kobieta oczekiwała na przebadanie dzieci przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego. Samochód znajdował się w rowie na dachu a przód pojazdu wystawał częściowo na jezdnię. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  kierowaniu ruchem drogowym wahadłowo – opisują zdarzenie strażacy z PSP Nowy Sącz.

Strażacy udzielili pomocy jednemu dziecku. Uczestnikami zdarzenia zajęła się załoga karetki Pogotowia ratunkowego.  Dalsze czynności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czasu prowadzonych czynności dochodzeniowych przez Policję. Postawiono pojazd na koła. Samochód został zabrany z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Działania strażaków trwały niespełna godzinę.

Skomentuj post