Spacerek Igi Świątek po finał French Open!!!

Półfinał wielkoszlemowego turnieju na kortach imienia Rolanda Garrosa był dla Igi Świątek spacerkiem i przedostatnim krokiem po cel, jakim jest tytuł. W czwartkowym spotkaniu nasza gwiazda światowego tenisa pokonała w dwóch setach 6:2, 6:1 Rosjankę Darię Kasatkinę. W finale na Polkę czeka Amerykanka Cori Gauff.

Iga Świątek była zdecydowaną faworytką półfinałowego starcia z dwudziestą rakietą świata. Początek spotkania nie zapowiadał jednak łatwej przeprawy. Do stanu 2:2 pojedynek był niezwykle wyrównany, a zawodniczki odnotowały po jednym przełamaniu rywalki. Później mecz przebiegał pod dyktando naszej tenisistki. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem 6:2, a Polka grała naprawdę świetny tenis.

O ile pierwsza odsłona pojedynku, przynajmniej na samym początku była niezwykle wyrównana, to w drugiej partii Iga Świątek nie pozwoliła Rosjance praktycznie na nic. Daria Kasatkina musiała zadowolić się wygranym jednym gemem. Po zaledwie godzinie i sześciu minutach Polka podniosła ręce w geście triumfu i jest o krok od zdobycia drugiego wielkoszlemowego tytułu w karierze na paryskich kortach.

– Finał Rolanda Garrosa, po raz drugi w mojej karierze. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę tu być. Na dodatek tym razem ze wsparciem kibiców na trybunach – napisała po spotkaniu Iga Świątek.

Ostatni krok przed naszą tenisistką już w sobotę o godzinie 15. Na głównym korcie rywalką Igi Świątek będzie Cori Gauff z USA, która jeszcze nie zdołała wygrać z liderką światowego rankingu tenisistek WTA. Pojedynek będzie można obejrzeć w Eurosporcie oraz na otwartej antenie TVN.