16-latek potrącony na pasach w powiecie tarnowskim

Bardzo długo Dzień Dziecka zapamięta 16-latek z powiatu tarnowskiego. W drodze do szkoły został potrącony na pasach w miejscowości Brzozówka. Z poważnymi obrażeniami głowy oraz prawej nogi został przetransportowany do tarnowskiego szpitala. 44-letni kierowca nie potrafi wyjaśnić, dlaczego nie zwolnił przed pasami. 

Wszystko wydarzyło się parę minut po godzinie 7:30 na drodze krajowej 73 w Brzozówce. Grupa młodych osób przechodziła przez przejście dla pieszych, a ostatnią osobą w tej grupie był 16-latek. Gdy wchodził już na chodnik, niespodziewanie został uderzony przez nadjeżdżający od strony Tarnowa samochód osobowy. Jego kierowca 44-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, nie wie dlaczego nie zwolnił przed przejściem, widząc przechodzącą przez pasy grupę młodych ludzi.

– Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali rannego z urazem prawej nogi i głowy do tarnowskiego szpitala. Policjanci z uwagi na całkowite zamknięcie drogi krajowej zorganizowali objazdy dla samochodów osobowych. Zebrano informacje od świadków tego wypadku oraz sporządzono dokumentację, która posłuży wszczęciu postępowania. Kierowca oraz pieszy byli trzeźwi – informuje tarnowska Policja.

Postępowanie w tej sprawie przeprowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie, a nadzór nad jego prawidłowością sprawować będzie prokurator z tarnowskiej prokuratury.

Skomentuj post