Dodatkowe 10 milionów na inwestycje drogowe w Rabce-Zdroju

Świetne informacje przekazał burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gorczańskie uzdrowisko otrzymało dodatkowe 10 milionów złotych na inwestycje drogowe. Środki pochodzą z programu “Polski Ład”. 

Rabka-Zdrój otrzymała środki na dwa główne zadania. Pierwszym z nich będzie polegał na przebudowie dróg gminnych na terenie Rabki-Zdroju wraz z infrastrukturą towarzyszącą – całkowita kwota inwestycji wynosi 2 miliony złotych, w tym dofinansowanie 1,9 miliona.

– Stan dróg w naszej gminie pozostawia wiele do życzenia ale warto mieć świadomość, że wszystkich dróg nie zrobimy jednocześnie. Musimy jednak robić to sukcesywnie i nie możemy też inwestycji drogowych odkładać – mówi burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.

Drugim projektem, na który uzdrowisko w Gorcach otrzymało środki pieniężne z programu rządowego “Polski Ład” jest budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z odbudową nawierzchni dróg na terenie Rabki-Zdroju – całkowita wartość 8,5 miliona w tym dofinansowanie 8 075 000,00 złotych.

Skomentuj post