Dziewięciolatek przyniósł do domu pocisk przeciwlotniczy (ZDJĘCIA)

Nie takiej niespodzianki spodziewali się domownicy jednego z gospodarstw w Mościcach. Dziewięciolatek przyniósł do domu 30-sto mm pocisk przeciwlotniczy. Nie było konieczności ewakuacji, a niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez policjantów, następnie przekazany saperom.

Do niecodziennej sytuacji doszło późnym popołudniem we wtorek 31.05 w Tarnowie Mościcach. Do dyżurnego zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego 9-letni syn odnalazł w trawie, a następnie przyniósł do domu przedmiot przypominający pocisk. Do mieszkania przyjechali policjanci z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zidentyfikowali zardzewiały przedmiot, jako 30-sto mm pocisk przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej.

– Po konsultacjach z saperami Wojska Polskiego z Rzeszowa pocisk został zabezpieczony zgodnie ich wytycznymi i nie podejmowano ewakuacji mieszkańców. Zdeponowany w jednostce Policji niewybuch został odebrany w dniu następnym przez patrol minerski 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa i wywieziony celem jego neutralizacji – informuje KMP w Tarnowie.

Tym razem skończyło się szczęśliwie. Tarnowscy policjanci jednak przypominają, że tego typu przedmioty stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia. Nieostrożne obchodzenie się z nimi może spowodować poważnego konsekwencje utraty życia lub nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu.

Skomentuj post