Iga jesteś wielka!!! Polka drugi raz wygrywa French Open!!!

Niesamowity tenis w wykonaniu Igi Świątek oglądaliśmy w finale wielkoszlemowego turnieju, rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka wygrała 35 spotkanie z rzędu i po raz drugi w karierze wywalczyła tytuł mistrzyni French Open. Po jednostronnym widowisku pokonała 6:1, 6:3 rozstawioną z numerem 18 Amerykankę Cori Gauff. Cały mecz trwał zaledwie godzinę i osiem minut.

Media, a także eksperci wskazywali jedną, zdecydowaną faworytkę finałowego pojedynku na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu. Iga Świątek miała do tej pory korzystny bilans spotkań z Amerykanką, wygrywając zdecydowanie dwa spotkania. Mecz o tytuł zapowiadał się jednak niezwykle ciekawie, ponieważ zawodniczka z USA na paryskich obiektach spisywała się do tej pory znakomicie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Pierwszy set świetnie rozpoczęła Polka. Dwukrotnie przełamała Cori Gauff i wyszła na prowadzenie 4:0. Dopiero przy tym wyniku pierwszego gema ugrała rywalka, ale to by było na tyle. Iga Świątek najpierw obroniła swoje podanie, a następnie po raz trzeci przełamała tenisistkę z USA i po 33 minutach gry wyszła na prowadzenie.

Nieco więcej nerwów było w drugiej odsłonie spotkania. Amerykanka już w pierwszym gemie odebrała serwis najlepszej obecnie tenisistki świata i wyszła na prowadzenie 2:0. To jednak jeszcze bardziej rozzłościło “królową Igę”, która dwukrotnie przełamała Gauff i pewnymi zagraniami przypieczętowała swój drugi w karierze wielkoszlemowy tytuł na obiektach Rolanda Garrosa.

Po godzinie i ośmiu minutach Iga Świątek podniosła ręce w geście triumfu. Zrobiła to, co w sporcie jest najtrudniejsze. Wytrzymała presje bycia faworytką zawodów i w przepięknym stylu po raz kolejny króluje w Paryżu. Wynik 6:1, 6:3 doskonale oddaje co, jak fantastycznie Polka prezentowała się na tle rywalek. Wygrywając 35 spotkanie z rzędu w imprezie rangi WTA nasza tenisistka przechodzi do historii. W tak młodym wieku ma już na koncie dwa wielkoszlemowe tytuły.