Ogromny nocny pożar w Maruszynie (ZDJĘCIA)

Aż 19 zastępów straży pożarnej i 88 strażaków z podhalańskich jednostek OSP oraz JRG Nowy Targ brało udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł około 2 w nocy na terenie Maruszyny. Niestety stodoła spłonęła, a w części mieszkalnej ogień zajął poddasze. 

Do wybuchu ognia doszło w poniedziałek 6 czerwca około godziny 2 w nocy. W miejscowości Maruszyna, w powiecie nowotarskim zapalił się budynek gospodarczy – stodoła. Niestety ogień objął także poddasze części mieszkalnej.

Jak informuje portal Góral Info z racji trudnodostępnego terenu w akcji gaśniczej wzięło udział wiele jednostek straży pożarnej. Zbudowano nawet punkt czerpania wody. W walce z ogniem wzięły udział zastępy z OSP Maruszyna, OSP Zaskale, OSP Szaflary, OSP Bór, OSP Bańska Niżna, OSP Bańska Wyżna, OSP Pitoniówka, OSP Skrzypne, OSP Stare Bystre, OSP Rogoźnik, OSP Ludźmierz i JRG Nowy Targ.

Niestety straty są ogromne. Ogień zniszczył 1/4 zadaszenia budynku mieszkalnego, a także cześć elewacji. Stodołą spłonęła doszczętnie wraz ze sprzętem rolniczym, który znajdował się w środku.

fot. Góral Info

Skomentuj post