Poranny dzwon w Łososinie Dolnej (ZDJĘCIA)

W poniedziałek 6 czerwca przed godziną 7 rano doszło w Łososinie Dolnej do wypadku z udziałem samochodu osobowego z dostawczakiem. 70-letnia kobieta trafiła do szpitala. 

W poniedziałek 6 czerwca o godzinie 6.56 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Łososinie Dolnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do najechania samochodu Vw Lt, którym podróżowali obywatele Bułgarii na tył samochód Peugeot 208. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. VW Lt na pobliskim parkingu a Peugeot w przydrożnym rowie. Ruch na drodze był zablokowany. Samochodami podróżowało łącznie pięć osób.

– Jedna z osób uskarżała się na dolegliwości.  Z pojazdu VW LT nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych na jezdnię. Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  wsparciu psychicznym osoby poszkodowanej. W trakcie przeprowadzonego badania urazowego i oceny stanu osoby poszkodowanej na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego – informuje PSP w Nowym Sączu.

Osoba poszkodowana o własnych siłach udała się do karetki. Odłączono klemy akumulatorów. Poszkodowana 70 letnia pasażerka została zabrana do szpitala. Po zakończeniu czynności operacyjnych przez policję usunięto plamę płynów eksploatacyjnych z jezdni przy pomocy sorbentu. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

fot. PSP Nowy Sącz 

Skomentuj post