Ucieczka 62-letniego motocyklisty w miejsca upadku w Zębie (ZDJĘCIA)

W poniedziałek 6 czerwca około godziny 10 doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji w powiecie tatrzańskim. W miejscowości Ząb, nieopodal kościoła motocyklista uniknął zderzenia z samochodem osobowym upadając przy tym. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 62-latek miał zabrane prawo jazdy. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 czerwca. Około godziny 10:00 motocyklista, chcąc uniknąć kolizji, stracił panowanie nad swoim pojazdem i spadł z niego, po czym zbiegł. W międzyczasie wezwano strażaków z OSP Ząb i JRG Zakopane, ratowników ZRM i policjantów.

– Motocyklista po upadku porzucił jednoślad i zbiegł w kierunku pobliskich zabudowań. Patrol drogówki odnalazł 62-latka mieszkańca powiatu tatrzańskiego ukrytego w pobliskich zabudowaniach. Podejrzenia, że jest nietrzeźwy nie potwierdziły się. Prawdziwa przyczyna ucieczki to brak uprawnień do prowadzenia pojazdów, które zostały jakiś czas temu zatrzymane 62-letniemu motocykliście – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik tatrzańskiej policji.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Przypominamy, że kierowca, który nie stosuje się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kary nie uniknął również kierowca ciężarówki, który za spowodowanie kolizji otrzymał 1020 złotowy mandat karny.

Skomentuj post