45. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych po raz pierwszy z M jak Małopolska!!! (ZAPOWIEDŹ)

Już za niespełna dwa tygodnie, w sobotę 18 czerwca rabczański Amfiteatr przy ulicy Chopina w Rabce-Zdroju gościć będzie już 45 edycję Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Po raz pierwszy patronat medialny nad imprezą objął portal M jak Małopolska.

Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Rabce-Zdroju. Jest to wydarzenie goszczące najlepsze dziecięce zespoły z terenu Karpat i Podkarpacia, prezentujące folklor góralski. Przyciąga także wielu widzów, którzy często po raz pierwszy w życiu uczestniczą w tego rodzaju festiwalu. Warto pokreślić, że jest to jeden z najważniejszych przeglądów zespołów folklorystycznych w kraju.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta w Rabce-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a także Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Festiwal otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy na relacje z festiwalu na łamach portalu M jak Małopolska. Warto podkreślić, że nasz portal po raz pierwszy objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Skomentuj post