54 “Mieszkania dla młodych” w Rabce-Zdroju (ZDJĘCIA)

W kwietniu 2023 roku według zapowiedzi burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra ma rozpocząć się budowa mieszkań w programie “Mieszkania dla młodych”. Wstępny projekt zakładał 45 mieszkań, jednak udało się wygospodarować ostatecznie aż 54 takie “cztery kąty”. 

Gmina Rabka-Zdrój do projektu “Mieszkania dla młodych” przystąpiła w ubiegłym roku. Jest to znakomita szansa na znalezienie swoich własnych “czterech kątów”.

– Wstępny projekt zakładał budowę 45 mieszkań, jednak ostatecznie udało się wygospodarować 54 mieszkania. 60% to mieszkania 2-pokojowe, 25% mieszkania 3-pokojowe i po kilka mieszkań jedno i cztero-pokojowych. Warunkami koniecznymi przy staraniu się o takie mieszkanie będzie brak własnego mieszkania i dochód nieprzekraczający 10 580 zł brutto na 4 osobową rodzinę – mówi Leszek Świder, burmistrz Rabki-Zdroju.

Warunki uzyskania “Mieszkania dla młodych” określi ponadto komisja powołana z Radnych. Znamy już także szczegóły inwestycji. – Uzyskanie niezbędnych pozwoleń planowane jest do grudnia 2022 r tak by po rozstrzygnięciu przetargu od kwietnia 2023 można było ruszyć z inwestycją tak by powstała w ciągu roku – informuje włodarz gorczańskiego uzdrowiska.

Skomentuj post